ULUSAL BASIN ARŞİVİZEUGMA HAKKINDAKİ HABERLER

ZEUGMAWEB'İ 4 YILDA 6 MİLYON KİŞİ ZİYARET ETTİ
27-12-2004

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin "En iyi içerikli web sitesi" ödülüne layık gördüğü "zeugmaweb", 4 yılda 6 milyon 120 kişi tarafından ziyaret edildi. 

  Zeugma antik kenti hakkında bilgiler içeren "zeugmaweb" sitesi, Türkçe'nin yanında İngilizce olarak yayın yaparak, tüm dünyanın ilgisini Zeugma'ya çekiyor. 2000 yılının Ağustos ayında TOBB'un katkılarıyla Gaziantep Sanayi Odası tarafından kurulan siteyi, yerli ve yabancı 6 milyon 120 kişi ziyaret etti. Zeugma'yla ilgili en geniş kapsamlı site olan "zeugmaweb"te, antik kentle ilgili her türlü bilgiye Türkçe ve İngilizce olarak ulaşmak mümkün. Zeugma kurtarma kazılarında tüm dünyanın ilgisini antik kente çekmek için kurulan sitede, Zeugma'nın tarihçesi, önemi ve buluntuları, kazıların tarihçesi, kazılarda son durum, lokasyon, mozaiklerin öyküleri, Zeugma'ya ait haritalar, şiirler, yorum ve makaleler ile fotoğraflar yer alıyor. Ayrıca oluşturulan forum sayfasıyla ziyaretçilerin görüşleri değerlendiriliyor. 

  Siteyi ziyaret edenler, istedikleri takdirde Zeugma'nın şaheser mozaiklerini download yaparak, bilgisayarına indirebiliyor. "Zeugmaweb" sitesi, Zeugma'yı yakından göremeyen insanlara internet yoluyla görme fırsatı veriyor. 

  Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen yarışmada, "En iyi içerikli web sitesi" ödülüne layık görülen "zeugmaweb", Türkiye'nin kültür ve turizminin tanıtılmasında da önemli bir işlevi yerine getiriyor. TWITTER

Twitter hesabımıza göz atarak, tweetlerimizi inceleyebilirsiniz.

TAKİP EDİN!

FACEBOOK

Facebook sayfamızdaki paylaşımları inceleyebilir ve beğenebilirsiniz.

BEĞENİN!

YOUTUBE

Zeugma Videoları'nı izleyebilir, yorum yapabilir ve video paylaşabilirsiniz.

İZLEYİN!

BİZE ULAŞIN

Görüş, öneri ve diğer talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ